Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
 

 
 1. Úvod
 2. ČLÁNKY
Podpora imunity

Imunita představuje schopnost organismu bránit se proti antigenům pocházejícím z vnějšího okolí (domov, pracoviště, ulice,  příroda apod.) a vnitřního prostředí (organismus člověka).
Doplnění vitamínů a minerálů je velmi důležité, jelikož příjem běžné stravy během dne nemůže pokrýt příjem důležitých vitamínů a minerálu, čímž hrozí jejich nedostatek v těle, a s tím spojené zdravotní potíže.

Nejdůležitějším vitamínem pro správné fungování imunitního systému je osvědčený vitamín C. V kombinaci se zinkem dodává tělu potřebnou obranyschopnost. Nutnost pravidelného doplňování těchto vitamínů je obzvlášť důležité u kuřáků, těhotných / kojících žen a starších lidí.

AMIX Multi Mega Sport Stack 120 tablet

Prom-In 100% Zinek Chelate 120 kapslí

Speciální multivitamínový a multiminerálový komplex pro posílení imunity a zdraví organismu

359 Kč   529 Kč

Zinek ve vysoce využitelné chelátové vazbě bisglycinátu zinečnatého. Zinek je jedním z nejdůležitějších minerálů v lidském těle.

136 Kč   169 Kč

 

Mezi další látky, které mají výrazně pozitivní vliv na naši imunitu patří Omega 3 mastné kyseliny. Výhodou Omega 3 je, že si umí rovněž poradit se záněty, čímž imunitu nepřímo posiluje. Omega 3 pozitivně působí i v případech, kdy se imunita tzv. splaší.

Ovšem možná tou nejlepší volbou je zvolit kvalitní multivitamín / multiminerál Reflex Nexgen PRO obsahující 53 % doporučené denní dávky nejdůležitějších minerálu pro zdraví a silnou imunitu organismu.

Reflex Nutrition Nexgen PRO 90 kapslí
+ OMEGA 3

MyProtein Omega 369 120 kapslí

Optimální množství nezbytného hořčíku, vitamínů K2-MK7, D3, chelátů a dalších účinných ergogenů. Unikátní antioxidační štít! + Omega 3 90 kapslí ZDARMA !!!

499 Kč   819 Kč

Nenasycené mastné kyseliny nacházející se ve velkém množství v rybím tuku. Pro naše zdraví jsou velmi prospěšné. Snižují krevní tlak i riziko výskytu ekzémů.

289 Kč   329 Kč

 

Reflex Nutrition Vitamín D3 100 kapslí

Prom-IN Vitamín C 800 mg se šípky 60 tablet

Vitamín D je tedy nezbytný pro správný vývoj kostí, zubů a kloubů. Pro správnou funkci imunitního a kardiovaskulárního systému.

249 Kč   310 Kč

Podpora imunity a vstřebávání železa. Důležitý antioxidant. Vhodný doplněk při redukčních dietách. Nezbytný pro růst a vývoj kostí, zubů a chrupavek.

99 Kč   149 Kč

 

Nejlepší domácí cviky na ramena

V případě, že se snažíte o co nejlepší vylepšení své postavy, tak nesmíte rozhodně opomenout tvarování ramen. Kombinace širokých ramen a zad vytvoří dojem úzkého pasu, tzv. véčko.

Častým problémem je ovšem nedostatek času na cvičení, potažmo chybějící fitko v blízkosti domova. My vám proto ukážeme nejlepší cviky na ramena, které můžete dělat doma.

Ramenní svaly

Ramena se skládají ze tří hlavních svalů - přední hlava, boční hlava a zadní hlava. Ramena pracují přes dva pohyby - tlakem (kliky, stojky, bench, overhead press) a pohybem dopředu, do stran nebo i dozadu.

Cvičíme s rameny vlastní vahou

Velké množství cviků s pomocí vlastní váhy přímo či nepřímo cvičí ramenní svaly. Tyto cviky jsou velmi praktické a není k nim potřeba téměř žádné vybavení. Důležitý je samozřejmě úhel cviku - určuje, který ze svalů je nejvíce zapojen.

A) Kliky

Kliky jsou klasickým cvikem a nutno říci, že velmi přínosným. Pokud je budete provádět správně, tak vám velmi pomohou s rozvojem ramen.

Správné provádění kliků

 1. Ulehněte obličejem k zemi, dlaně je třeba mít na zemi vedle ramenou. Lze provádět také na lavičce.
 2. Záda držte rovně, rukama tlačte do země s cílem zvednout trup nahoru ze země.
 3. Pozici nahoře držte vteřinu a následně se vracejte zpět k zemi do počáteční pozice. Opět vteřinu setrvejte a poté opakujte celý postup.
 4. Střed těla musí být aktivovaný celou dobu cviku.
 5. Zkuste minimálně alespoň 10x zopakovat.

B) Kliky s nohama ve vyvýšené poloze

Nohy můžete mít na stole, židli či lavičce, cvik je o něco snazší. Čím výše budete mít nohy, tím více budete ramena zapojovat.

 1. Běžte do pozice kliku. Nohy nechte na stole, lavičce či židli.
 2. Tělo a ruce mějte rovně, dlaně na zemi při větší šířce (o něco více než je šířka ramen).
 3. Popouštějte se pomalu k zemi, nohy mějte neustále ve vyvýšené poloze.
 4. Vteřinu držte dole, poté zatlačte zpět nahoru. Opakujte několikrát.
 5. Provádějte 3 série s opakováním dle vašich možností. Doporučujeme počet opakování průběžně zvyšovat.

C) Kliky při stojce

Tento cvik patří k těm náročnějším a mnozí si na něho zřejmě netroufnou. Rozhodně bude nějaký čas trvat, než se kliky ve stojce naučíte. Ale ten pocit potom stojí za to :-)

 1. Stojku proveďte proti zdi.
 2. Mějte natažené nohy, chodidla opřít o zeď.
 3. Pokrčte lokty, čímž dostanete hlavu blíže k zemi.
 4. Pozici dole udržte na vteřinu a poté zatlačit zpět, než se paže narovnají.
 5. Lehce si odpočiňte a opakujte.
 6. Důležité je mít střed těla zpěvněný.
 7. Provádějte 3 série s opakováním dle vašich možností. Doporučujeme počet opakování průběžně zvyšovat.

Nejčastější chyby, kterým je třeba se vyhnout

Pokud máte za cíl nabrání svalů, tak omezte kruhové tréninky, ty jsou spíše na kondici. Zaměřte se především na jeden cvik s počtem opakování. V případě, že se vám zdá cvik příliš snadný, tak si zkuste nějak ztížit, aby k došlo k potenciálu nárůstu svalů.

Ramenní cviky s jednoručkami

Pro budování ramen velmi oceníte nástroj jednoručky. Jsou lehce skladné a velmi bohatě využitelné, tzn. že se hodí na mnoho cviků. Umožňují vám využívat více rovin pohybu. Cviky s pomocí vlastní váhy jsou často založeny na pohybu ramen na tlak, ovšem činky umožňují větší rozsah pohybu do všech směrů.

A) Tlačíme na ramana s jednoručkami

Tlakem na ramena s jednoručkami procvičíte ramena, a zároveň zapojíte tricepsy a horní část zad. Tento cvik patří k nejefektivnějším pro nárůst svalové hmoty v horní části těla, díky využití souhry několika svalů.

 1. Vyberte ideální zátěž pro vámi zvolené opakování. Začněte zvednutím obou jodnoruček, které si posadíte na ramena (případně těsně nad). Dlaně ať směřují dopředu.
 2. Vytlačujte činky nad hlavu, aby se téměř dotkly. Následně spustíte činky zpět dolů, než se dostanou na úroveň ramen.
 3. Pokud vše provádíte správně, tak postup opakujte ve zvoleném počtu opakování a sérií.
 4. Začněte třemi sériemi, kolem 10 opakování.

B) Jednoručky zvedáme směrem vpřed (front raise)

Cvik na posílení především ramen (deltové svaly). Zapojujeme u něj rovněž také vrchní část svalů hrudníku (pektorální svaly). Důležité je ovšem nepřepínat příliš přední část ramen.

 1. Rovně se postavte, jednoručky mějte na stehnech. Dlaně otočte směrem k vám.
 2. Je třeba střídavě zvedat jednu činku přes sebe, abyste se dostali do roviny s rameny, paralelně k podlaze. Paže je téměř napnutá, volná v lokti. Dlaně musí jít směrem k podlaze. Druhou ruku necháváte odpočinutou na úrovni stehen.
 3. Sekundu činku držte v horní pozici, následně pomaličku spouštějte dolů. Následně zvedneme druhou ruku a opakujeme.
 4. Vyzkoušejte si dvě až tři série s 10 - 15 opakovaními pro každou ruku.
Platební metody
Otevřeno:
Po-Čt.: 07:00 - 16:30
Pá: 07:00 - 15:00

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.