Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
 

 
  1. Úvod
  2. Korteho trénink
Korteho trénink

Korteho trénink si našel mnoho odpůrců i příznivců, jedno je však jasné. Jedná se o trénink, který je zaměřený primárně na sílu a byl používaný silovými trojbojaři. V našem článku zaměřeném a sílu se budeme věnovat variantě Korteho tréninku 3x3.

 

KORTEHO TRÉNINK 3X3

 

Trénink Stephana Korteho - rakouského silového trojbojaře je jedním z nejpoužívanějších speciálních tréninků pro zvýšení síly. Našel si oblibu u mnoha sportovců, důvod je jednoduchý. Funguje. To dokazují i výsledky jeho tvůrce, byl vynikajícím juniorským závodníkem v silovém trojboji. Na MS skončil na druhém místě a dokázal dřepnout 100 kg v sérii pro 100 opakování.

 

Tento trénink je specifický tím, že vaší hlavní tréninkovou náplní pro období Korteho tréninku zůstávají dřepy, mrtvé tahy a benchpress. Pokud chcete být opravdu silní, není prostor pro kladky, posilovací stroje a gymnastické míče. Musíte tahat opravdové váhy, to vám zajistí velká činka. Pokud chcete být dobří ve třech silových disciplínách, musíte je cvičit. Žádné doplňkové cviky vám ohromný bench nezaručí.

 

Korteho trénink má dvě fáze. Primárně byl určen pro přípravu na silovou soutěž. Proto má fázi objemovou a předsoutěžní. Předpokládám, že se zde mnoho silových trojbojařů neobjeví. Proto si detailněji probereme objemovou fázi.

 

Korteho trénink - cviky

 

Dřep
Benchpress
Mrtvý tah

 

 

Objemová fáze

 

Jak už je názvu patrné, v tomto období budete vykonávat vysoký objem tréninkové práce. Slouží také k osvojení si perfektní techniky cviků. Váhy, které budete používat, nebudou nijak vysoké. Zůstane však zachován  systém 3x3 = 3 tréninky, 3 cviky.

 

Než začneme se samotným tréninkem, je dobré si zjistit svoje maxima. Podle nich si budeme určovat intenzitu při tréninku a použitou váhu. Pokud tedy máte na benchi maximum pro 1 opakování 100 kg - naplánovaná intenzita je 65 %, budete benchovat s 65 kg. Trénovat budete 3x týdně tak, aby byl po tréninku vždy minimálně 1 den volna. Skvěle se hodí systém tréninků - pondělí, středa, pátek.

 

 

Procenta intenzity - objemové období

1. týden - 58 % předpokládaného maxima pro 1 MO

2. týden - 60 % předpokládaného maxima pro 1 MO

3. týden - 62 % předpokládaného maxima pro 1 MO

4. týden - 64 % předpokládaného maxima pro 1 MO

 

Jak bude trénink s takovouto intenzitou vypadat? Představme si např. pondělní trénink v 1. týdnu. Zvolíte si 58 % předpokládaného maxima a aplikujete ho na všechny cviky. Prvním cvikem bude dřep, zde provedete 5 sérií (začněte v první týdnu na nejnižších hodnotách), poté přejdete na benchpress pro 6 opakování v 6 sériích. Posledním cvikem je mrtvý tah - opět 5 sérií pro 5 opakování.

 

 1. trénink
2. trénink
3. trénink
Dřep
5-8 sérií / 5 opak.5-8 sérií / 5 opak.5-8 sérií / 5 opak.
Benchpress
6-8 sérií /6 opak.6-8 sérií /6 opak.6-8 sérií /6 opak.
Mrtvý tah
5-8 sérií /5 opak.5-8 sérií /5 opak.5-8 sérií /5 opak.

 

V objemové fázi můžete počítat s nárůstem tělesné hmotnosti a zvětšení svalové síly. Nejedná se však o negativní efekt, spíše naopak. Navíc můžete podpořit růst svých zaostávajících partií. V této fázi také doporučujeme nepoužívat žádné vybavení, jediným vybavením může být opasek u mrtvého tahu.

Platební metody
Otevřeno:
Po-Čt.: 07:00 - 16:30
Pá: 07:00 - 15:00

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.