VÝPRODEJ - SLEVY AŽ 50 % ZDE.

Co je to Beta Alanin

Beta-alanin je jedna z neesenciálních aminokyselin, která ve světě fitness získala pozornost velmi rychle. Beta-alanin nebo kyselina 3-aminopropionová je přirozeně se vyskytující aminokyselina a složka histidinových dipeptidů karnosinu a anserina, stejně jako vitamínu B5 nebo kyseliny pantotenové.

Složením je to hybrid mezi silnými neurotransmitery L-glycinem a GABA, což může vysvětlovat, proč jeho spotřebitelé často pociťují účinek podobný kofeinu. Tato aminokyselina si pomalu získává popularitu i v rámci vědecké komunity, protože je klasifikována jako neurotransmiter.

Lidské tělo si dokáže produkovat beta alanin minimálně třemi způsoby. Může být uvolněný během rozdělení histidinových dipeptidů, například karnosinu. Druhým způsobem vzniká jako vedlejší produkt reakce, kde konvertuje L-alanin na pyruvát. Třetím způsobem je během trávení, kdy červené mikroorganismy odeberou atom uhlíku z L-aspartátu.

Při konzumaci ve formě doplňku stravy přechází z krve do kosterního svalstva přes přepravce, který je závislý na sodíku a chloridu. Po vstupu do buňky kosterního svalstva se váže s esenciální aminokyselinou histidin pro tvorbu dipeptidu karnosinu.

Najdete nás i na MALL.CZ

comgate-footer