Zaregistrujte se a získejte zvýhodněné ceny na značku BrainMax! Registrujte se ZDE.

Taurin

Taurin je aminokyselina, která má v organismu natolik důležité funkce, že se vyplatí ji tělu dodávat samostatně. Během tréninku brání poklesu síly jedince, či ji dokonce mírně navyšuje, hydratuje svalové buňky, čímž navyšuje jejich objem a po náročném tréninku napomáhá snižovat hladinu kyseliny mléčné.

Na co je dobrý taurin?

Taurin je bezbarvá krystalická látka, která se v těle výborně a rychle využívá; jedná se o 2-aminoetansulfonovou kyselinu. Má mnoho výhod pro ty, kteří chtějí soustředit svou mysl nebo zvýšit výkonnost. Jeho účinky jsou oblíbené u sportovců díky jeho schopnosti zvyšovat koncentraci a oddalovat únavu během výkonu.

Aby vám taurin prospěl, nemusíte být sportovci - jeho přínosy může využívat kdokoli včetně řidičů, studentů a všech dalších osob, které usilují o duševní jasnost nebo bdělost. Navíc ve směsi s kofeinem se potenciální účinky taurinu ještě zvýší - to vysvětluje, proč se tak hojně používá v energetických nápojích! Celkově vzato taurin dodává tělu energii, když je to nejvíce potřeba.

Kdy užívat taurin?

Pokud jde o správné dávkování taurinu, bezpečné a účinné množství se pohybuje mezi 1000-3000 miligramy. To je užitečné zejména pro sportovce, kteří hledají energetickou vzpruhu před tréninkem nebo po něm. Polovinu dávky je třeba užít 30-60 minut před tréninkem a druhou polovinu bezprostředně po něm. Případně lze užít i vyšší množství, nicméně cokoliv zbyde, bude pouze vyloučeno z vašeho organismu ve formě moči. Kromě dodání energie taurin také podporuje zdravé fungování nervového systému, což znamená, že můžete zlepšit nejen svůj fyzický výkon, ale i celkovou duševní pohodu.

Výhody taurinu

  1. Taurin je aminokyselina, která se přirozeně vyskytuje v těle.
  2. Bylo prokázáno, že taurin zlepšuje výkon při cvičení.
  3. Taurin prokazatelně zlepšuje regeneraci po cvičení.
  4. Taurin prokazatelně zvyšuje průtok krve do svalů.
  5. Taurin prokazatelně snižuje zánět.
  6. Taurin prokazatelně zlepšuje funkci mozku.
Najdete nás i na MALL.CZ

comgate-footer