VÝPRODEJ - SLEVY AŽ 50 % ZDE.

Stručný průvodce účinky tribulusu

Přemýšlíte, jaké účinky má Tribulus terrestris neboli kotvičník zemní na vaše zdraví? Tento populární doplněk stravy získal mnoho příznivců, zejména mezi sportovci a kulturisty. V tomto článku se podrobně podíváme na jeho hlavní účinky, možné vedlejší účinky, a jak správně tento doplněk užívat. 

tribulus účinky

Co způsobuje tribulus?

Rostlina Tribulus terrestris neboli kotvičník zemní se používá v tradiční medicíně po celém světě. V posledních letech (nebo dekádách) získal popularitu jako doplněk stravy, zejména mezi sportovci a kulturisty. Ale co přesně způsobuje Tribulus terrestris a proč je tak populární?

Hlavní účinky

 • Podpora testosteronu: Tribulus terrestris je oblíbená forma podpory produkce testosteronu. Muži ho často užívají pro lepší fyzický výkon, více svalů a zlepšení sexuálních funkcí. Výsledky ale mohou být různé u každého člověka.
 • Zlepšení sportovního výkonu: Vyšší hladina testosteronu může zlepšit sportovní výkon. Pomáhá zvýšit sílu, vytrvalost a rychlejší regeneraci po tréninku. Je oblíbený mezi kulturisty a sportovci jako legální náhrada za steroidy.
 • Zlepšení sexuálního zdraví: Tribulus terrestris se často používá při problémech s erektilní dysfunkcí a nízkým libidem. Může zlepšit sexuální funkce a zvýšit sexuální touhu.
 • Antioxidační účinky: Obsahuje antioxidanty, které bojují proti volným radikálům v těle. To může přispět k celkovému zdraví a prevenci nemocí.
 • Podpora kardiovaskulárního zdraví: Tribulus terrestris může mít pozitivní vliv na srdce a cévy. Může snížit krevní tlak a zlepšit hladinu tuků v krvi. To přispívá k lepšímu zdraví srdce.

Vedlejší účinky a bezpečnost

I když tribulus má mnoho potenciálních výhod, je samozřejmě důležité být opatrný. Některé studie upozorňují na možné vedlejší účinky, jako je žaludeční nevolnost, průjem a v některých případech i problémy s ledvinami. 

Je také dobré konzultovat užívání tohoto doplňku s lékařem, zejména pokud užíváte jiné léky nebo máte zdravotní problémy.

Tribulus terrestris může nabídnout různé zdravotní výhody, zejména v oblasti podpory testosteronu, sportovního výkonu a sexuálního zdraví. Přesto je důležité přistupovat k jeho užívání s rozvahou a konzultovat to s odborníkem. Vždy je dobré sledovat aktuální výzkumy a posoudit, zda je tento doplněk vhodný právě pro vás.

Po jaké době se projeví účinky kotvičníku?

U kotvičníku zemního se účinky projeví různě, podle toho, jaké máte individuální vlastnosti a jaký produkt užíváte. Obecně je dobré ho užívat pravidelně několik týdnů, než si všimnete změn.

Jak rychle účinky nastupují:

 • První týden: Někteří lidé mohou cítit mírné zlepšení už po týdnu.
 • 4-6 týdnů: U většiny lidí trvá 4 až 6 týdnů, než zaznamenají výrazné účinky.
 • Individuální rozdíly: U některých může nástup trvat déle.

Důležité je být trpělivý a pravidelně užívat kotvičník zemní každý den. Pamatujte, že kotvičník zemní není zázračný lék a jeho účinky se mohou u každého lišit.

tribulus

Kdy užívat tribulus?

Užívání Tribulus terrestris závisí na vašich cílech, zdravotním stavu a doporučení odborníka. Zde je několik obecných pokynů, kdy a jak tento doplněk užívat.

Ráno:

Někteří lidé doporučují užívat Tribulus terrestris ráno. Pomáhá to podpořit přirozený rytmus těla a zvýšit energii během dne. To je užitečné pro ty, kteří chtějí zvýšit vitalitu a celkovou pohodu.

Před tréninkem:

Pokud užíváte Tribulus terrestris kvůli zlepšení sportovního výkonu, může být užitečné jej užívat před tréninkem. Pomůže vám to zvýšit sílu a vytrvalost během cvičení.

Večer:

Někteří lidé dávají přednost užívání Tribulus terrestris večer. To může pomoci zlepšit spánek a regeneraci po tréninku. Večerní užívání také podporuje noční obnovu svalů.

Doporučení pro dávkování a užívání

 • Dávkování: Obvyklá dávka Tribulus terrestris je mezi 500 a 1500 mg denně. Začněte s nižší dávkou a postupně ji zvyšujte, abyste viděli, jak vaše tělo reaguje. Přesné dávkování závisí na koncentraci extraktu, který používáte.
 • S jídlem nebo bez jídla: Tribulus terrestris lze užívat s jídlem i bez jídla. Pokud máte citlivý žaludek, je lepší jej užívat s jídlem, aby se snížilo riziko žaludečních potíží.
 • Cykly užívání: Někteří odborníci doporučují cyklovat užívání Tribulus terrestris. To znamená užívat jej po určitou dobu a pak si dát přestávku. Například můžete užívat Tribulus po dobu 4-8 týdnů a pak si dát 2-4 týdny přestávku. To pomůže minimalizovat vedlejší účinky a udržet účinnost doplňku.

Co léčí kotvičník?

Kotvičník zemní je populární díky svým různým léčebným vlastnostem a často se využívá v doplňcích stravy. Ale co konkrétně kotvičník léčí a jaké jsou jeho přínosy pro zdraví?

tribulus (1)

Zlepšení sexuálního zdraví

Jedním z nejznámějších účinků kotvičníku je jeho pozitivní vliv na sexuální zdraví. Kotvičník se často používá k léčbě erektilní dysfunkce a ke zvýšení libida. Některé studie naznačují, že může pomoci zvýšit hladinu testosteronu, což vede k lepšímu sexuálnímu výkonu a zvýšení sexuální touhy. Tento účinek je pak populární nejen mezi muži, ale i mezi ženami.

Podpora hormonální rovnováhy

Kotvičník může hrát důležitou roli v udržování hormonální rovnováhy. Díky svým vlastnostem může pomoci regulovat hladinu testosteronu a dalších hormonů v těle. To je užitečné zejména pro ženy trpící hormonálními výkyvy, například během menopauzy.

Zlepšení sportovního výkonu

Sportovci a kulturisté často využívají kotvičník ke zvýšení fyzické výkonnosti. Předpokládá se, že kotvičník může zlepšit svalovou sílu, vytrvalost a urychlit regeneraci po tréninku. Tyto účinky jsou spojeny s jeho schopností zvýšit hladinu testosteronu a zlepšit syntézu bílkovin v těle.

Podpora kardiovaskulárního zdraví

Kotvičník může mít také pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Některé studie ukazují, že může pomoci snižovat krevní tlak a zlepšovat lipidový profil, což může přispět k prevenci srdečních onemocnění. Antioxidační vlastnosti kotvičníku také pomáhají chránit srdce před poškozením volnými radikály.

Podpora imunitního systému

Díky svým antioxidačním a protizánětlivým vlastnostem může kotvičník také přispět k posílení imunitního systému. Pomáhá tělu bojovat proti infekcím a zánětům, což může vést k celkově lepšímu zdraví a odolnosti vůči nemocem.

Jak vybrat tribulus?

Na trhu je mnoho různých produktů, takže je určitě důležité vědět, na co se zaměřit při jejich výběru. Zde je několik tipů, které vám pomohou vybrat ten nejlepší Tribulus terrestris.

1. Obsah saponinů

Saponiny jsou aktivní složky, které jsou zodpovědné za mnoho pozitivních účinků Tribulus terrestris. Při výběru doplňku hledejte produkty, které obsahují vysoké procento saponinů. Ideálně by měl obsahovat alespoň 40-60 % saponinů. Vyšší obsah saponinů obvykle znamená vyšší účinnost.

2. Původ a kvalita surovin

Kvalita surovin je samozřejmě důležitá pro účinnost a bezpečnost doplňku. Hledejte produkty, které jsou vyrobeny z rostlin pěstovaných v čistém a ekologicky nezatíženém prostředí. Preferujte výrobce, kteří poskytují informace o původu surovin a zaručují jejich kvalitu.

3. Certifikace a testování

Doplňky stravy by měly být testovány na čistotu a účinnost. Hledejte produkty, které jsou certifikovány nezávislými laboratořemi. Certifikace, jako je GMP (Good Manufacturing Practices) nebo ISO, mohou být dobrým ukazatelem kvality. Také je dobré, když výrobce poskytuje informace o testování na přítomnost těžkých kovů, pesticidů a dalších kontaminantů.

4. Forma doplňku

Tribulus terrestris je k dispozici v různých formách, včetně kapslí, tablet, prášku a extraktů. Vyberte si formu, která vám nejvíce vyhovuje. Kapsle a tablety jsou obvykle nejjednodušší na užívání, zatímco prášek může být přidán do nápojů nebo jídel.

5. Recenze a zkušenosti uživatelů

Před nákupem si přečtěte recenze a zkušenosti ostatních uživatelů. Recenze vám mohou poskytnout cenné informace o účinnosti a případných vedlejších účincích konkrétního produktu. Důvěřujte recenzím na ověřených a renomovaných webech.

6. Cena

Cena může být důležitým faktorem, ale neměla by být rozhodující. Nekupujte nejlevnější produkt, který najdete, protože nižší cena může často znamenat nižší kvalitu. Na druhou stranu, drahý produkt nemusí vždy znamenat lepší kvalitu. Hledejte vyvážený poměr mezi cenou a kvalitou.

7. Složení a přídavné látky

Podívejte se na složení doplňku a zkontrolujte, zda neobsahuje zbytečné přídavné látky, jako jsou plnidla, barviva nebo konzervanty. Nejlepší je vybrat produkt, který obsahuje co nejméně přídavných látek a co nejčistší formu Tribulus terrestris.

8. Dávkování a doporučené užívání

Zkontrolujte, jaké dávkování doporučuje výrobce a zda je to v souladu s vašimi potřebami. Ujistěte se, že dávkování je snadno proveditelné a odpovídá vašemu životnímu stylu.

Naše top volba

Abychom vám výběr trochu usnadnili, vybrali jsme dva prověřené produkty s kotvičníkem: BioTech USA Tribulus Maximus a VemoHerb Bulgarian Tribulus

BioTech USA Tribulus Maximus nabízí vysokou koncentraci tribulu, což z něj činí ideální volbu pro sportovce a aktivní jedince, kteří hledají podporu pro zvýšení svalové hmoty a výkonnosti. VemoHerb Bulgarian Tribulus je známý svým vysokým obsahem saponinů, které přispívají k celkové vitalitě a podpoře hormonální rovnováhy. Oba produkty jsou cenově dostupné a nabízí spolehlivou kvalitu.

Shrnutí

Tribulus terrestris má širokou škálu účinků na zdraví, včetně podpory testosteronu, zlepšení sportovního a sexuálního výkonu, antioxidačních vlastností a podpory kardiovaskulárního zdraví. Při správném užívání může přinést mnoho benefitů, ale je důležité ho užívat správně a sledovat možné vedlejší účinky. Pokud hledáte způsob, jak zlepšit své zdraví a výkonnost, Tribulus terrestris může být cenným doplňkem, který stojí za zvážení.

Najdete nás i na MALL.CZ

comgate-footer