VÝPRODEJ - SLEVY AŽ 50 % ZDE.

Jak kombinovat medicinální houby a využít jejich sílu naplno?

Zajímá vás, jak využít medicinální houby pro maximální zdravotní přínos? Tento článek vám ukáže, které houby jsou nejvhodnější, jak je kombinovat a správně užívat. Přečtěte si dále a objevte, jak medicinální houby mohou zlepšit vaše zdraví a pohodu.

shiitake

Správný výběr a kombinace

Není tajemstvím, že medicinální houby mají zdravotní přínosy a používají se už tisíce let. Moderní věda dále zkoumá jejich potenciál. Chcete-li využít sílu medicinálních hub, je dobré vědět, které houby kombinovat a jak je správně užívat.

Výběr hub

Jak houby kombinovat

Při kombinování medicinálních hub je důležité zaměřit se na synergii jejich účinků. Například:

 • Pro zvýšení energie a vytrvalosti: Kombinace Cordycepsu a Reishi je ideální. Cordyceps zvyšuje fyzickou výkonnost, zatímco Reishi pomáhá s regenerací po náročném dni.
 • Pro podporu mozkové činnosti: Lion's Mane v kombinaci s Reishi může pomoci zlepšit koncentraci a snížit stres.
 • Pro posílení imunitního systému: Kombinace Chagy a Shiitake může výrazně podpořit imunitní odpověď těla.

Často je možné koupit doplněk stravy, kde jsou různé houby již zkombinované. Na našem e-shopu nabízíme konkrétně tyto produkty. Mimo to máme několik zajímavých kombinací hub s bylinkami, řasami apod.

Způsoby užívání

 • Kapsle a tablety - Jedná se o pohodlný způsob, jak dostat potřebnou dávku hub bez nutnosti jejich přípravy.
 • Čaje a tinktury - Ideální pro ty, kteří preferují tradičnější způsoby konzumace.
 • Prášky - Lze je snadno přidat do smoothie, jogurtu nebo jiných pokrmů.

Medicinální houby mohou zlepšit zdraví a pohodu. Správná kombinace a užívání hub může zvýšit jejich účinky. Hledáte více energie, lepší imunitu nebo podporu mozku? Medicinální houby vám mohou pomoci. Stačí vybrat ty správné a začít je pravidelně užívat.

reishi (1)

Která houba je nejzdravější?

Nelze jednoznačně říci, která houba je nejzdravější, protože to závisí na individuálních potřebách a zdravotních cílech každého člověka. Pokud hledáte:

 • Celkové posílení a prevenci nemocí: Reishi
 • Ochranu proti stárnutí a volným radikálům: Chaga
 • Podporu mozkové činnosti: Lion's Mane
 • Zvýšení fyzické výkonnosti: Cordyceps
 • Podporu srdce a imunitního systému: Shiitake

Každá z těchto hub má unikátní zdravotní benefity. Vyberte si tu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám, nebo zkuste kombinaci několika z nich pro maximální efekt. Pojďme se na jednotlivé houby podívat detailněji. 

Reishi je často nazývána "houbou nesmrtelnosti". Posiluje imunitní systém a zlepšuje kvalitu spánku. Pomáhá snižovat stres a úzkost. Má také silné antioxidantní vlastnosti. (Přečtěte si uživatelské recenze na houbu Reishi.)

Chaga je bohatá na antioxidanty. Chrání buňky a zpomaluje stárnutí. Bojuje proti volným radikálům a podporuje imunitní systém. Má protizánětlivé účinky a může pomáhat v boji proti rakovině. (Přečtěte si uživatelské recenze na houbu Chaga.)

Lion's Mane neboli Hericium je dobrá pro mozek a nervový systém. Zlepšuje paměť a koncentraci. Podporuje růst nervů a chrání mozkové buňky. Je vhodná pro studenty, profesionály i starší lidi. (Přečtěte si uživatelské recenze na houbu Hericium.)

Cordyceps je skvělá pro sportovce a všechny, kdo potřebují více energie. Zlepšuje fyzickou výkonnost a zdraví plic. Pomáhá zvyšovat energii a vytrvalost. (Přečtěte si uživatelské recenze na houbu Cordyceps.)

Shiitake podporuje imunitní systém a snižuje hladinu cholesterolu. Je dobrá pro zdraví srdce a má antivirové a antibakteriální vlastnosti. (Přečtěte si uživatelské recenze na houbu Shiitake.)

reishi

Jak dlouho užívat konkrétní houby?

Medicinální houby jsou skvělé pro zdraví, ale je důležité vědět, jak je správně užívat. Doba užívání a dávkování se liší podle druhu houby a vašich potřeb.

Reishi (Ganoderma lucidum)

 • Doba užívání: Užívá se dlouhodobě, ideálně několik měsíců. Po 3 měsících si dejte přestávku na 1-2 týdny.
 • Dávkování: 1-2 gramy prášku denně nebo ekvivalent v kapslích či tinkturách.

Chaga (Inonotus obliquus)

 • Doba užívání: Užívá se dlouhodobě, s přestávkou po každých 6 měsících na 1 měsíc.
 • Dávkování: 1-2 gramy prášku nebo 1-2 kapsle denně.

Lion's Mane (Hericium erinaceus)

 • Doba užívání: Užívá se alespoň 3 měsíce. Poté měsíční přestávka.
 • Dávkování: 1-2 gramy prášku nebo 1-2 kapsle denně.

Cordyceps (Cordyceps sinensis)

 • Doba užívání: Užívá se 3-6 měsíců, s přestávkou na 1-2 měsíce po 6 měsících.
 • Dávkování: 1-2 gramy prášku nebo 1-2 kapsle denně.

Shiitake (Lentinula edodes)

 • Doba užívání: Užívá se 6-12 měsíců. Po roce si dejte přestávku na 1-2 měsíce.
 • Dávkování: 1-2 gramy prášku nebo 1-2 kapsle denně.

Obecné doporučení

Konzultace s odborníkem je důležitá. Poraďte se klidně rovnou s lékařem, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. 

Poslouchejte své tělo a sledujte, jak vaše tělo reaguje. Pokud cítíte nepříjemné příznaky, přestaňte houby užívat a poraďte se s odborníkem. 

Důležité je také vybrat si kvalitní produkty od ověřených výrobců, abyste měli jistotu, že užíváte bezpečné a účinné produkty.

Medicinální houby mohou být skvělým doplňkem vaší stravy, pokud je užíváte správně a dlouhodobě. Dodržujte doporučení a užijte si jejich přínosy pro zdraví.

Shrnutí

Medicinální houby mají každý své unikátní zdravotní přínosy, a proto nelze jednoznačně říci, která je nejzdravější. 

Reishi posiluje imunitu a zlepšuje spánek, Chaga bojuje proti stárnutí a zánětům, Lion's Mane podporuje mozkovou činnost, Cordyceps zvyšuje energii a Shiitake je prospěšná pro srdce a imunitu. 

Nejlepší volbou je často kombinace několika druhů hub, aby se dosáhlo synergického efektu. Sledujte reakce svého těla a vybírejte kvalitní produkty. Tímto způsobem můžete naplno využít sílu medicinálních hub pro vaše zdraví.

 

Najdete nás i na MALL.CZ

comgate-footer